Jótékonysági főzéssel segítettek a Séfek

Fotó: Déry GáborFotó: Déry Gábor

Befejeződött a Katolikus Karitász családokért indított programja, melynek keretében több mint száz gyermeket ajándékozott meg kedvezményes táborozási lehetőséggel.

Az egy hetes gyermektábort utolsó napján az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete jótékonysági főzéssel és anyagi támogatással segítette a Katolikus Karitász munkáját!

Az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete és a kollégák, barátok, 15 fővel prezentáltak ebédet a táborlakók részére a jótékonysági főzésen, a desszertről Horváth Zsolt, a KicsiZsó reggelizőjének tulajdonosa gondoskodott. A főzésben részt vállalt:

 • Alföldi Tamás
 • Asztalos István
 • Balázs András
 • Dán Balázs
 • Déry Gábor
 • Déryné Ly. Zsuzsanna
 • Fekete József
 • Józsa Miklós
 • Kelemen Helmut
 • Lacza Levente
 • Medvei Károly
 • Régeni János
 • Schwarcz András
 • Szappanyos Viktor
 • Szűcs Károly
 • és végül, de persze nem utolsó sorban az egész jótékonysági főzés mozgatórugója és támogatója Lukács Bernadett.

A vidám hangulatról Eszti- és Vivi bohócok gondoskodtak, a nap érdekessége pedig a Patriots Paintball felajánlásával, a festékpatronnal való célba lövés volt.

A nap során a Séfek nem csak az ebédről gondoskodtak, hanem a gyerekekkel együtt, három csapatot alkotva ügyességi versenyben is részt vettek. A három csapatkapitány az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesületének elnökéből és két alelnökéből tevődött össze.

A gyerekek <persze szigorú felügyelet mellett> kipróbálhatták, hogy milyen érzés szakácskést a kézbe venni, de láthatták azt is, hogy miként dolgoznak a profik, azaz hogy vágják „olyan gyorsan” a hagymát.

A Séfek búcsúzóul a gyerekektől saját készítésű ajándékot vehettek át, mely papírfakanál mindenkinek személyre szóló bibliai idézetet tartalmazott.

A tábor szervezői és lebonyolítási feladatait a Katolikus Karitász vállalta magára, akik maximálisan kontrollálva, és a gyerekeknek lehetőségeik szerint mindent megadva végezték munkájukat. Az önzetlen munkájukat ezúton is köszönjünk és persze a meghívásukkal élni fogunk, így jövőre találkozunk!

 

Még több fotó IDE KATTINTVA elérhető!