Közlemény!

A közétkeztetési versenyek terén komoly félremagyarázásokkal lehet találkozni, ezért nézzük a tényeket, amik, mint tudjuk makacs dolgok és nem hazudnak!

Közétkeztetési verseny történelem:

2011-ben az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete meghirdette az I. OKÉS Országos Közétkeztetési szakácsversenyt
2012-ben az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete megrendezte az II. OKÉS Országos Közétkeztetési szakácsversenyt
2013-ban az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete megrendezte a III. OKÉS Országos Közétkeztetési szakácsversenyt, melyhez szakmai partnerként a KÖZSZÖV, míg támogatóként a NÉBIH csatlakozik. (Ebben az évben alakult meg a NÉBIH!!! Igaz a MÉBIH jogutódjaként…)
2014-ben az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete megrendezi az IV. OKÉS Országos Közétkeztetési szakácsversenyt, ennek szakmai partnere a KÖZSZÖV, míg a NÉBIH továbbra is támogatója
2015-ben az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete megrendezi az V. OKÉS Országos Közétkeztetési szakácsversenyt, ennek szakmai partnere a KÖZSZÖV, míg a NÉBIH továbbra is támogatója
2016-ben az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete megrendezi az VI. OKÉS Országos Közétkeztetési szakácsversenyt, ennek szakmai partnere a KÖZSZÖV, míg a NÉBIH továbbra is támogatója
2017-ben az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesületében zajló tisztújítás végett nem rendezi meg, mert felelősen szakmai versenyt a váltás miatt nem tudott volna megszervezni
2018-ban az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete megrendezi a VII. OKÉS Országos Közétkeztetési szakácsversenyt, ennek szakmai partnere az ÉLOSZ, míg a NÉBIH osztályvezető asszony elmondása szerint tovább nem kívánja a versenyt támogatni, így új utat keresve a VII. alkalommal megrendezésre kerülő OKÉS Országos közétkeztetési szakácsverseny fővédnöke Dr. Rétvári Bence az Emberi Erőforrások minisztériumának parlamenti államtitkára lett.

Ezek a tények, melyből kiolvasható, hogy a NÉBIH 2017-ben hirdette meg első alkalommal önálló versenyét, amit ma már el is keresztelt. És bár szervezhet bármennyi szakácsversenyt, de pusztán azért mert korábban támogatott egy versenyt, adott esetben az OKÉS-t, az még nem vált a tulajdonává, így a nevet sem használhatja. Ugyanakkor visszautalni sem lehet az OKÉS-ra, mert az egy teljesen másik verseny, amit 2011-től az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete szervezett.

Az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete eddig az ügyben nem szólalt meg, de az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete nem engedheti meg, hogy hamis adatokra támaszkodva presszionálni próbálják, valamint versenyét negatív színben tüntessék fel, ugyanakkor egy másik versenyhez felhasználják felépített brandjét ! (Igen ehhez a brandben a NÉBIH is hozzájárult, de ennek a tavalyi évben akaratunk ellenére hátat fordított!)

A magunk nevében minden kezdeményezést üdvözlünk, sőt a magunk módján segítünk, ahogy ezt a NÉBIH versenyével kapcsolatban is felajánlottunk, mert azt gondoljuk, hogy minden, amivel a szakma fejlődhet az helyes kezdemény. Viszont azt nem tudjuk elfogadni, még adott esetben egy hatóság osztályvezetőjétől sem, hogy egy személyben eldöntse melyik szakmai szervezet, mikor és meddig hirdetheti meg versenyét.
Éppen ezért a mai napon mielőbbi egyeztetést kezdeményezünk a probléma tisztázására!

Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete

Az Étrend Magyar Konyhafőnökök Egyesülete által meghirdetett VII. OKÉS Országos Közétkeztetési szakácsverseny versenykiírása ezen a linken elérhető: https://etrendegyesulet.hu/okes/